SEO

GOOGLE SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU)

Google Arama Motoru’nda bir web sitesinin kaçıncı sayfada kaçıncı sırada görüntüleneceği oldukça karmaşık bir hesaplama yöntemi ile belirlenmektedir.

Bu hesaplama sırasında dikkate alınan 200 ün üzerinde kriter vardır. Web sitesi bu kritelere ne kadar uyumlu ise sıralamada kendisine o ölçüde avantaj sağlamaktdır.

Auramedia SEO Uzmanları, yurtdışından iş birliği yapılan diğer uzmanlar ile birlikte, benzersiz bir yazılımdan yararlanarak müşterilerinin web sitelerini Google’ ın kriterlerine uyumlu hale getirmektedir. Bu sayede en az 4 ay sürecek bir çalışma sonrası hedef anahtar kelimelerde Google sıralamalarında belirgin iyileştirmeler sağlanmaktadır.

Google’ ın dünyanın en tercih edilen arama motoru olmasının başlıca nedeni en doğru sonucu en hızlı şekilde kullanıcıya sunuyor olmasıdır, bu nedenle arama yapanların 70% aradıklarını ilk sayfada bulmakta ve diğer sayfaları ziyaret etmeye gerek görmemektedirler.  Eğer web siteniz ilk 1-2 sayfada yer almıyorsa ürün veya hizmetlerinize kullanıcıların ulaşma imkanı çok sınırlı kalıyor demektir.

Ayrıca ön sayfalarda görüntülenen web sitelerine kullanıcıların duydukları güven ve ilgi diğerlerine göre çok daha yüksektir.

Yurtdışında SEO markalar için önemli bir yatırım alanıdır ve kendi sektöründe önemli pazar hacimlerine sahip olan firmalar bu alanı boş bırakmayarak ciddi bir rekabete girmektedirler. Ülkemizde bu alan yeni keşfedilmeye başlanmıştır.

Auramedia SEO Uzmanları pek çok marka için çalışmalar yürütmekte ve önemli sonuçlar elde etmektedirler.

Bu alana yatırım yapmayı planlayan firmalar için dikkat edilmesi gereken konu hiç bir SEO ekibinin herhangi bir sayfa veya sırayı garanti etme imkanının olmamasıdır. Çalışmalar Google kriterlerine göre kurumsal yapılmalı, düzenli raporlanmalıdır. Sıralama kararı her zaman Google’a aittir.

Uzmanlarımız web sitesi sahibinin anahtar kelime tercihlerine göre detaylı bir analiz yapmakta ve mevcut sıralamayı nasıl iyileştirebileceklerine dair bir strateji oluşturarak müşteri onayına sunmaktadırlar. Çalışmalar aylık (önemli bir gelişme olduğunda anlık) olmak üzere raporlanmaktadır.

Web sitesinin alt yapısında bulunan yazılım hataları ayıklanmakta ve Google tarafından sağlıklı indekslenebilecek bir forma dönüştürülmektedir.

SEO hizmeti verilen örnek bir müşterimizin sonuçları:

Anahtar Kelime SEO Öncesi Google Sıralama SEO Sonrası Google Sıralama
Boya 38. Sıra 2. Sıra
Duvar Renkleri İlk 500'de Değil 1. Sıra
En İyi Boya İlk 500'de Değil 1. Sıra
Mantolama İlk 500'de Değil 54. Sıra
Yalıtım 168. Sıra 7. Sıra
2012 Duvar Renkleri 16. Sıra 1. Sıra

SEO çalışmaları Adwords reklamlarının performansını da oldukça olumlu etkilemektedir. Uzun dönemli Adwords reklam verenleri SEO ile önemli avantajlar elde etmektedirler.