SOSYAL MEDYA

Facebook Exchange Reklam

FACEBOOK EXCHANGE REKLAM

- Çerez izleme teknolojisi kullanılarak yapılabilen reklam modelidir.
- Web sitenizi her hangi bir yolla daha önce ziyaret eden kullanıcılara Facebook‘ta tekrar reklamlarınızı göstermeye başlar.

Örneğin, bir kullanıcı herhangi bir kaynaktan gelerek web sitenizi ziyaret eder ve Markayı inceler, daha sonra web sitenizden ürünü Satın Almadan ayrılır.

Facebook Exchange reklam modeli, ziyaretçinin daha önce incelediği markayı Facebook reklamlarında gösterir ve Satın almaya teşvik eder. Marka bilinirliği ve doğrudan satış için güçlü bir özelliktir.

Facebook Retargeting

FACEBOOK RE-TARGETING REKLAM

- Çerez izleme teknolojisi kullanılarak yapılabilen reklam modelidir.
- Web sitenizi facebook reklamları aracılığı ile ziyaret eden kullanıcıları kategorilemenize ve sonradan Facebook‘ta tekrar aynı kullanıcılara reklamlarınızı göstermeye yarayan bir özelliktir.

Örneğin, bir kullanıcı facebook reklamlarından gelerek web sitenizi ziyaret eder ve Markayı inceler, bir form doldurur veya ürün satın alır.

Facebook re-targeting reklam modeli, ziyaretçinin daha önce incelediği markanın diğer ürünlerini Facebook reklamlarında gösterir ve Satın almaya teşvik eder. Doğrudan satış için güçlü bir özelliktir.