GOOGLE ADWORDS

GÖRÜNTÜLÜ AĞ REKLAMLARI (GOOGLE DISPLAY NETWORK)


GDN dünyadaki en büyük internet reklam ağıdır. 100 ün üzerindeki ülkede web sitelerinin yaklaşık 80% inde resim (banner), video ve text reklamlarınız bu ağ üzerinden hedef kitlelere ulaşabilir.


Reklam kampanyaları lokasyon bazlı planlanarak yurtdışındaki pek çok önemli web sitesinde gösterilebilir.
Örneğin Türkiye'de yaşayan ama internetten New York Times'ı takip eden bir internet kullanıcısı bu reklamı görecek, yabancı bir web sitesinde bir Türk markasını kolaylıkla algılayacaktır

  • Görüntülü ağ reklamı
  • Görüntülü ağ reklamı

Üstelik reklam veren yurtdışından müşteri beklentisi içinde değilse Türkiye dışında hiç bir ülkeden bu reklamlar NYT üzerinde görüntülenmez. Bunun tam tersi bir kampanya planlaması da mümkündür. Yurtdışından ürün ve hizmetleri için müşteri arayan bir firma reklamlarının sadece istediği ülkelerde ve istediği dillerde yayınlanmasını planlayabilir. Auramedia Adwords Uzmanları, benzer durumlarla ilgili ülkeler ve diller için kapsamlı bir analiz hazırlar, ilgili ülkelerdeki en popüler web sitelerinden oluşan bir medya planı oluşturur ve müşterisi ile paylaşır. Müşterinin onay sonrası onlarca ülkede reklamlar yayına girer ve reklam performansı ülke bazında raporlanır.

Aura Media müşterilerinden reklam kampanyası tüm dünyada yayınlanan örnek markalar bulunmaktadır. GDN medya planlamasındda farklı hedefleme teknikleri vardır. Bunlardan kelime bazlı hedefleme yöntemi ile reklamın en alakalı içerik ile eşleşmesi sağlanmaktadır. Örneğin çocuklarda alerji rahatsızlığı ve beğışıklık ile ilgili bir makale okuyan bir anne bu konuda kendisine yardımcı olacak bir ürün reklamını görmekte ve ürünün satış olasılığı artmaktadır. TBM yöntemi ile bütçe kullanan bir reklam veren, reklamları binlerce kez görüntelense dahi tıklanmadıkça harcama yapmayacak ve bir anlamda o an tıklamayanlar için ücretsiz bir iletişim yapma imkanına sahip olacaktır.

Bir markanın aynı kampanya döneminde reklamı yapılacak iki ürünü olduğunu düşünelim: ürünlerden birisi erkek diğeri kadın kitle için satışa sunulmakta olsun. Auramedia Adwords Uzmanları iki ayrı ürün için farklı medya planları hazırlayarak kampanyanın ayrı ayrı doğru hedef kitleye görüntülenmesini hedeflemektedirler.

  • Görüntülü ağ reklamıKadın hedef kitle : Kadın Ürünü
  • Görüntülü ağ reklamıErkek hedef kitle : Erkek Ürünü